Az együttes 1980-as Super Trouper című albumán jelent meg a dal. A dal egyik érdekessége, hogy a munkapéldány címe kevésbé volt ünnepélyes, inkább humoros, "Daddy Don't Get Drunk on Christmas Day" volt.
A másik érdekessége, hogy az európai listák élére akkor került, amikor a kétezres év búcsúztatójára az A-Teens nevű svéd ABBA tribute együttes kiadta a dal feldolgozását. A dal utolsó sorában hangzik el az alkalomra megváltoztatott sor, amiben az 1989-es évszámot átírták: "in the end of 1999".
1976-ban, a diszkó korszak hajnalán, a Bee Gees is a kor divatjának és a zenei piac igényeinek megfelelően elkészíti a saját diszkó dalát, a You Should Be Dancing című számot. Ez a dal volt amely bevezette az együttest a diszkó pultok kedvencei közé. A dal sikerére jellemző, hogy ebben az évben hét héten át vezette a slágerlistákat.
Később, 1977-ben elkészült az első diszkó film, a Saturday Night Fever, amit a magyar mozik Szombat esti láz címmel játszottak, John Travoltával a főszerepben. A mozifilm már ennek a korszaknak a zenéit használta fel a zenei anyagában. A film zenei összeállításába hat Bee Gees dal is bekerült, melyek meghatározóak voltak a mű kasszasikerében.
A V’Moto-Rock (melynek nevében a „V” betű az együttest támogató Volánra
utalt) bemutatkozó koncertjét 1977-ben tartotta az Uránia
moziban, és a színpadra hatalmas BMW-n begördülő, bőr ruhás Rózsi új
társaival – akikkel néhány új dal mellett főként Fújom a dalt című szólólemezének anyagát játszották – egyértelmű sikert aratott.
Az új albumuk viszont nem, mivel a közönség idegenkedve fogadta, mert a kemény rock követelte nyersesség és agresszívebb megszólalás, a
moto-rockkal párosított macsószerep távol állt Demjén zenei-szövegi
világától, eredendően lírai alkatától. Végül igazi sikert az 1980-ban kiadott albumuk hozta meg az együttesnek.
Aztán a nyolcvanas évek közepén még kiadtak két, nem túl acélos stúdiólemezt (Garázskijárat, 1984; V’Moto-Rock 5, 1986), majd a Szerelem első vérig
című film – amúgy Dés László által írt – betétdalának hatalmas sikere
után 1988-ban Demjén Ferenc csendben feloszlatta csapatát, és inkább a
szólópályát választotta
A dal, az 1967-as Graduate című amerikai film zenei anyagában jelenik meg először. A film, a kor pop kultúrájának egyik meghatározó darabja volt. A Graduate, a korabeli fiatalok kétségekkel teli mindennapjait és a szexuális tabukat nyíltan bemutató mű.
A főszereplő, akit Dustin Hoffman alakít, egy diplomaosztás előtt álló, csetlő-botló, szemérmes fiú, aki egy partin találkozik, az életetet nagykanállal evő, Mrs Robinsonnal, akivel viszonya lesz. A történet igazi felnőtteknek szóló komédia, tele jó zenékkel és a végén happy enddel. A magyar mozikban Diploma előtt címmel mutatták be.
A film zenei anyagához, ezen kívül, még Simon két dalának jogait, köztük a Sound of Silent-t, vásárolták meg. A dalt később kislemezen is kiadták és nagyon népszerű volt a korabeli zenei listákon.
A dal történetéhez hozzátartozik, hogy mielőtt a filmhez eladta Simon a dalt, az eredeti szöveg, egy híres baseball játékos és Mrs Roosevelt kapcsolatáról szólt, de a producer a film női főszereplőjének a nevét, Mrs Robinsont adta a zenei betét címének.
Ez az 1972-es dal Koncz Zsuzsa talán legsikeresebb albumán, az Élünk és meghalunk LP-n jelent meg. Bár 1984 előtt koncerten nem hangzott el, mégis a rajongók egyik kedvenc dala a mai napig..
Koncz Zsuzsa a magyar előadók közül a legtöbb eladott lemezzel büszkélkedhet, hiszen dalaiból, csaknem ötszáz különböző hanghordozón megjelent előadását adták ki. A magyar beat hőskorából indult, és pályája töretlen a mai napig is.
Végig hű maradt a dalainak szerzőihez , az Illéshez és a Szörényi-Bródy szerzőpároshoz. Azok közé a magyar előadók közé tartozik akik külföldön is népszerűek és sikeresek voltak.
Ez az 1970-es dal kilóg a romantikus és érzelmes Bee Gees dalok sorából,
ami nem véletlen, mert egy angol film komédia, az 1970-es Cucumber
Castle betét dala. A hasonló című, 1970-es albumuk egyik siker dala
volt, amely a rajongók kultikus kedvencévé vált.
Ez egy különleges
kakukk tojás, mert Robin, akit az együttes romantikus dalaival
azonosítanak, nem szerepel a dalban, mert ez csak Barry és Maurice
szerzeménye és előadása.
A dal az 1984-es The NeverEnding Story című fantasztikus német-angol-amerikai film, angol nyelvű verziójának bevezető dala volt. Egyben, 1984 nagy diszkó slágere is, melyet Limahl angol zenész énekelt lemezre, Mandy Newton háttér énekessel.
Limahl, eredeti neve Christopher Hamill volt, a Kajagoogoo nevű, akkor már sikeres, együttes tagja volt. A művészneve, az eredeti Hamill név anagrammája volt. A zenei pályafutása nem volt "Végtelen történet", elég rövidre sikerült. Az 1970-es évek végén színészként kezdte, majd 1980-82 között zenével próbálkozott, de igazán, ezen a dalon kívül, nagyobb sikert nem ért el.
Ez volt az egyike azon kevés szerzeményüknek, melyben Jimmy Page énekelte a háttérvokált. Az együttes második albumán jelent meg ez az 1969-es dal, amelyet a közönség szeretett, de sohasem játszották, mert Jimmy Page nem kedvelte.
Robert Plant annál inkább mivel egy olyan lányról szólt, aki a koncertjeiken mindig követte őket, és ő közelebbi kapcsolatba került vele. A klasszikus mintára épült dalt, jellegzetes gitár riffje és pörgő ritmusa, méltán tette népszerűvé. Egy időben a rádiókban egy dalként játszották, a vele egy kislemezen megjelent, Whole Lotta Love című dallal. Robert Plant későbbi szóló koncertjein nagyon gyakran műsorára vette a szerzeményt.
A dal, az 1980-ban megjelent kultfilm, a La Boum (Házibuli) című film legsikeresebb zenei betétje volt. Az akkor még csak 13 éves Sophie Marceau francia színésznő, ekkor írta be magát a film világába, és elnyerte ebben az évben a legígéretesebb színésznő címet. A dalt Vladimir Cosma francia zeneszerző írta, aki a nyolvanas évek elején több sikeres dallal vált ismertté.
Az előadó Richard Senderson, angol énekes szerző volt, aki először komoly zenei pályára készült, de a rock zene eltérítette, és 15 évesen már saját együttest alakított. Különösebb sikereket nem értek el, és 1979-ben szóló albumot adott ki, amely meghozta a sikert, mert olyan dalok szerepeltek rajta, mint a Reality, amellyel beírta magát a pop zene történetébe.
1966-ban a Magyar Rádióban lehetőséget kaptak arra, hogy stúdióban négy számukat rögzítsék.
Egy lejátszás után a dalok olyan népszerűek lettek, hogy a Hungaroton
is kiadta a számokat egy EP-n, (Légy jó kicsit hozzám (Szörényi L.–Bródy
J.) – Ó, mondd (Szörényi L.–Bródy J.) – Az utcán (Szörényi L.–Bródy J.)
– Mindig veled (Szörényi L.–Bródy J.)), ez volt az Illés-együttes első
olyan lemeze, melyet kizárólag az Illés-együttes írt és énekelt.
A csata
eldőlt, a magyar nyelvű beat-zene tért hódított, amit megerősített ez évben, az első a nyári Kisstadionbeli
„Gitárpárbaj”, ahol a régi hagyományos tánczenét éneklő előadókat
kifütyülték, a beatzenekarokat viszont éltették. Az Illés-együttes volt
az egyetlen, aki az angol számok mellett magyar nyelvű számot is
elénekelt (Légy jó kicsit hozzám).
Amikor 1965-ben az északír Them együttes megjelenteti az Here Comes The
Night című dalát , akkor olyan kiváló zenészek játszanak a zenekarban,
mint Van Morrison vokalista és zeneszerző, Jimmy Page a LED Zeppelin
gitárvirtuóza, Andy White aki több BEATLES szám stúdió felvételén Ringot
helyettesítette és nem utolsó sorban Phil Coulter Grammy-díjas
zongorista.
A szám 1965-ben, mikor a BEATLES uralta a lemezpiacot, a
listák élére került mind az angol mind az amerikai területen. A dal egy
visszautasított szerelmes srác féltékeny és magányos gondolatai arról,
hogy a szeretett lány már mással jár.
Az 1971 december 1-én megjelent dal, kifejezetten a vietnámi háború ellen írt tiltakozó mű volt. Ez volt John Lennonnak a Beatles után kiadott hetedik kislemeze, amely az USA lemezpiacon azonnal listavezető lett. Érdekessége, hogy hazájában, Angliában csak a negyedik helyig jutott, és csak halála után lett az 1980-as év karácsonyi slágere. Azóta is minden karácsonykor, a világ összes médiájában a béke, szeretet, hit és remény himnuszaként hangzik el.
A dalt a Yoko Ono Plastic Band és a Harlemi Közösségi Kórus adja elő a lemezen. A Yoko Ono Band-t, John Lennon és Yoko Ono alakították, még a Beatles utolsó aktív évében. Ez felgyorsította az együttes felbomlását, amely már 1968-ban elkezdődött, amikor a tagok önálló utat kezdtek keresni.
Ez az 1980-as évek végén született, de csak 1994-ben kiadott dal, az egyike azoknak a sikerszámoknak, amelyet világszerte ismernek és szeretnek, de az USA-ban, a Billboard szabályai nem engedték, hogy felkerüljön a listájára. Természetesen ez nem akadályozta meg a slágert, hogy születésétől kezdve a karácsonyi készülődés állandó háttérzenéje legyen. minden évben rekordokat dönt az eladása.
Mariah Carey, ötszörös Grammy-díjas amerikai énekes és szerző, az 1990-2000-es évek sikeres előadója. 1990-es indulásától szinte minden évben egy slágerrel szerepelt a listákon. Természetesen a sikerhez pénz is kell, ami az ő esetében nem volt gond, mert 1993-ban házasságot kötött Tommy Mottolával, aki sikeres üzletember és zenei producer volt. A pénz és tehetség elég volt ahhoz, hogy ezekkel az örökéletű dalokkal bekerüljön a popzene történetébe.
A dal akkor született, amikor 1978 karácsonyán, egy Abbey Road stúdióban töltött hét után, elindult haza vidéki házukba kis Austin Miniével. A hatalmas karácsonyi forgalomban, miközben sűrűn esett a hó elakadtak, és ez adta az élményt a dal megírására. Miközben figyelte az emberek reakcióját csak a címadó sort dúdolta: Driving Home for Christmas.
Az 1986 decemberében, végül egy nagyon kellemes driving rock szám született, melyet végig átjár az otthon melege és a karácsony hangulata. Napjainkig kedvelt karácsonyi dal, melyet gyakran hallani így ünnepek táján.
Egy mostanában keveset játszott énekesnő, aki a 1970-80-as évek népszerű előadója volt. 1986-ban énekelte lemezre Demjén Ferenc Legyen ünnep című dalát. A dal egy karácsonyi kislemezen jelent meg, és 1986 népszerű magyar karácsonyi dala lett.
1966-ban indult a pályafutása, először a Neoton énekese volt, majd a szóló karriert választotta. 1976-ig több magyar fesztiválon díjazták, majd ettől az évtől Demjén Ferenccel dolgozott együtt, akivel több dalt sikerre vittek. 1981-től Presser Gáborral dolgozott, és több sikeres albumot készítettek. szerepelt filmben és musicalben. 1990-től karitatív szervezetek arca lett, amely a zenei pályafutás végét jelentette.
1967-ben a Bee Gees is letette az ünnepi fa alá a saját karácsonyi összeállítását. A három karácsonyi dalból összeállított medley, nagyon népszerű volt az 1967 karácsonyi készülődés idején. A romantikus és lágy zenei stílusuk szinte kívánta, hogy ők is megcsinálják az ünnepi hangulatnak megfelelő zenei anyagot.
Sajnos az idei karácsony Robinnak és Mauricenak, már mennyei karácsony, de hangjukkal és zenéjükkel örökre beírták magukat a rajongók szívébe és a pop zene történetébe.
Már a nyolcvanas évek elején elkezdte, egymástól függetlenül, Roger Taylor dobos és Brian May gitáros egy karácsonyi dal írását. Végül a Roger Taylor verzióját választották, amely nem aratott túl nagy sikert, de keresett volt a rajongók körében, mert nem került fel egyik albumra sem. Végül megjelentették az 1985-ben kiadott The Complete Works díszdobozos kiadvány dalai között.
Brian May azzal indokolta és egyben sérelmezte is a dal sikertelenségét, hogy nem készült róla video. Utalva ezzel arra, hogy ebben az időben egy dal közönségsikerét a róla készült video nagymértékben meghatározta. Freddy Mercurynak viszont olyannyira tetszett a dal, hogy egy gyönyörű vokált írt a zenére. Az igazi Queen rajongók és a zenekedvelők természetesen egy nagyon kedves karácsonyi meglepetésnek tekintették a Queen-től.
Ez a dal volt 1985 karácsonyán a Christmas Number One . A szerző, az angol Shakin Stevens volt, aki már 1984-ben megírta a dalt, de a kiadással várni kellett, mert nem akarta, hogy a dal egy karácsonyi jótékonysági akcióra kiadott másik lemezzel egyszerre kerüljön a piacra.
Shakin Stevens, welszi származású énekes és szerző, 1968-tól bekerült a zenei életbe, de igazán csak a hetvenes-nyolcvanas években volt sikeres. Akkor annál inkább, mert az angol sikerlistákra csaknem negyven dala került fel. Dalaiban a rock and roll igazi reneszánszát éli meg. Nem csak zenei, de karitativ munkásságával is hozzájárult a máig töretlen népszerűségéhez.
A Piramis első kislemezen is megjelent dala volt az 1977-es karácsony magyar rock dala. A Piramis 1974-es alakulása utáni időszakának talán a legsikeresebb dala volt. Ekkor már kialakult a végleges felállás.
Az együttest Som Lajos basszusgitáros, Köves Miklós dobos, Závodi János gitáros alapították. Eleinte instrumentális zenében gondolkodtak, majd csatlakozott hozzájuk Gallai Péter billentyűs és énekes. Az ötödik tag Lévay Tibor billentyűs lett, az ő kiválása után, 1975-ben csatlakozott Révész Sándor.
Az 1978-as karácsony sikeres pop dala volt, az akkori diszkókban nagyon népszerű, Boney M. együttes feldolgozása. A dal alapja, egy 1956-os Harry Belafonte siker volt, amelyet a Frank Farrien írt át az együttesnek.
A Boney M., euro-diszkó együttest, 1974-ben, karibi énekesekből alakította Fran Farian német producer.A 70-80-as évek meghatározó szereplői voltak az európai diszkó és pop piacnak. Számtalan saját dallal és feldolgozással kerültek a listák élére. A nevüket, a Boney ausztrál krimisorozat címe után kapták, miután Farian könnyű és fülbemászó nevet keresett.
A dal Jose Feliciano 1970-es karácsonyi albumán jelent meg, és az akkori karácsonyi időszak nagy slágere lett. Az albumon csak ismert karácsonyi dalok találhatók, ez volt minden idők első teljes rock karácsonyi albuma. A dal érdekessége, hogy spanyol és angol nyelvű sorok váltakoznak benne, többek között a jólismert angol karácsonyi köszöntés " I wanna wish you a merry Christmas."
José Feliciano, pueto-ricoi zenész, az 1960-70-es években több sikeres, latinos pop dalt írt, melyek nagyon népszerűek voltak az egész világon. A new yorki spanyol-harlemben nőtt fel, és már 7 évesen a harmonika mestere volt. 9 évesen megkapta első gitárját, és attól fogva csa az ötvenes évek rock and roll zenéje és a gitárja érdekelte. 1966-ban adták ki első lemezét, attól kezdve a sikere töretlen volt, ma a már a Rock and Roll Hírességek és a Grammy Díjasok Csarnokában is ott van.
Ezt az Elvis-ízű dalt az 1974-es karácsonyi ünnepekre írták, de csak
1975 januárjában jelent meg, és akkor mutatták be a dalból készült video
klipet is. A zenés video egyik megható pillanata volt, amikor a dal
végén az énekes a kamera felé fordulva csak annyit mondott: " Happy
birthday Elvis, wherever you are!", ezzel is kifejezve tiszteletét, az
akkor negyvenedik születésnapját ünneplő Elvis Presley-nek.
Az extra vagáns, glam rock zenét játszó angol Mud, 1966-ban alakult, de
csak a hetvenes évek elején értek el jelentősebb sikereket. Ők is a
Chinn-Chapman szerzőpáros dalaival jutottak a listák élére, mint ahogy a
Slade, Sweet és más glam rock együttesek.
A hetvenes évek elején divat volt ünnepek táján a rock együttesek körében, hogy egy ünnepi dalt tegyenek a rajongók fája alá. A Slade angol rock együttes ezzel a dallal azonnal a népszerűségi listák élére került.
A dalt író Noddy Holder szerint azért született a dal, hogy az átlag ember karácsonyát, egy olyan időszakban, mikor a gazdaság mélyponton volt, és az emberek az utcán sztrájkoltak, legyen valami ami felvidítsa. Sikerült, mert a médiák rongyosra játszották a karácsony előtti időszakban. Azóta is egyik elmaradhatatlan darabja a Rock Karácsonyoknak.
1984-ben egy nagyszerű magyar zenész távozott a mennyei zenekarba, maga
után hagyva közel 150 dalt, rockoperát, musicalt és a világhírnév
lehetőségét. Több, örök életű sláger szerzője volt, híres külföldi
előadók feldolgozták dalait.
Talán arspoetikája is lehetett volna, a
gyertyát két végén égető zenésznek, a Most élsz című dala, amelynek
figyelmeztető szavait pont ő nem vette komolyan. Az Azért vannak a jóbarátok című dal, azon kevés dalok egyike, amelyről videoklip is készült.
A Wham! együttes nagyon népszerű karácsonyi slágere, melyet 1984-ben adtak ki, és azóta a sikere töretlen a mai napig. Ma is a legkedveltebb karácsonyi pop dal, mely az együttes legismertebb és legsikeresebb dala volt.
A Wham! együttest két angol zenész, George Michael és Andrew Ridgeley alapította 1981-ben. A pop duó az USA-ban Wham! UK néven szerepelt válaszul arra, hogy Amerikában is alakult egy Wham nevű együttes. 1982-1986 között csaknem 25 millió lemezt adtak el a világon. 1986 után mind a két tag szóló karriert kezdett, de igazán sikeres csak George Michael lett.